A murit, după o lungă suferință, prof. Adrian Fuioagă, fost inspector general școlar și fost director al Colegiului Tehnic ”Anghel Saligny” din Bacău.
„A avut puțini prieteni și extrem de multe cunoștințe. Cine nu-l cunoștea, cine nu auzise de Adi Fuioagă? Era un om al locului, un cetățean al Bacăului, pentru care făcuse multe cu folos. A fost mai mereu omul potrivit la locul potrivit. Poate soarta a vrut așa. Poate chiar soarta a vrut să ni-l ia acum, la această vârstă, când se simțea încă demn în fața vieții, chiar dacă cvasipărăsit de unii în care credea”, a notat, pe Facebook, profesorul Ghiorghi Iorga, fost inspector școlar general și prieten al defunctului.
În 2004, Adrian Fuioagă a fost decorat cu „Meritul pentru învățământ” în grad de ofițer. Trupul neînsuflețit va fi depus sâmbătă în capela Bisericii „Învierea Domnului”.
RIP profesore !
DUMNEZEU SA ÎL ODIHNEASCĂ!!!
UN OM CARE A AJUTAT PE MULȚI ȘI A FOST UITAT DE MULȚI….
CONDOLEANTE FAMILIEI ÎNDOLIATE.
Dumnezeu sa-L ierte,
Mare OM
Dumnezeu sa-l odihneasca. Mare caracter, mare om. Nu stiu pe cineva, sa fi cerut ajutorul lui si sa nu fie ascultat si ajutat. Generatii de elevi l-au respectat. El s-a zbatut pentru generatii de elevi, s-a chinuit sa ridice Colegiul Anghel Saligny. A reusit, atat cat a putut.
RIP Domnule Director
Condoleante familiei!
Odihna vesnica da-o lui Doamne si Lumina fara de sfarsit sa-i straluceasca lui. Sa se odihneasca in pace. Amin!
RIP de la un expert in imobiliare.
Dumnezeu să – l odihnească!
Dumnezeu sa il ierte, Sa ii fie tarana usoara, Nafornita Dan
Dumnezeu sa l ierte, cuvintele sunt de prisos! Drum lin🙏
Drum lin DOMN PROFESOR. UN ELEV.
Drum lin DOMN PROFESOR. UN ELEV.