Băcăuanii au din nou posibilitatea să vizioneze filme în aer liber, în Parcul Cancicov. Pentru că Primăria Bacău nu are fonduri aprobate în Consiliul Local, proiecțiile sunt sponsorizate de asociația Betania și de compania Agricola.
În acest weekend, sâmbătă, 24 iunie, de la ora 21:30, se proiectează „Pinocchio”, o poveste clasică, în versiune cinematografică modernă.
„Așadar, vă așteptăm în Parcul Cancicov, să trecem peste primul val de caniculă, în aer liber! Alături de copii, bunici, prieteni, de la mic la mare”, a declarat primarul Lucian Daniel Stanciu Viziteu.
asta ati votat asta primiti, filme in aer liber, na ca am vazut-o si pe asta, va spala astia si creierii pe care nu ii aveti 🙂
Este filmul autobiografic al tov.primar, nu???
filmul e „cum sa distrugi un oras in 4 ani” si nu e SF, e drama.
Nu mai sunt bani cam demult in visteria orasului. S au dat pe tot felul de proiecte inutile. Stati sa vedeti ce datorii va lasa inteligentul asta de mascarici venit de pe Dunare cand va pleca din fruntea orasului…Cat despre film, nu este coincidenta. Ar fi trebuit sa se numeasca „vizitochio”.
Iaca circul ! Ce poate fi mai autentic decat intepaturile de tantar sanatos, de parc ?!
Vizi a dat, vizi a luat.
Inainte de film se da si documentar despre parcarile plutitoare ? Ca sa stie si votantii despre epoca de aur la Bacau.