Numirea pe postul de inspector școlar ajunct a prof. Ion Balcan a durat de joi după-amiaza până sâmbătă după-amiaza. Acesta și-a transmis demisia către Ministerul Educației imediat ce în spațiul public au apărut informații privind dosarul penal în care a primit o condamnare pentru conducere sub influența alcoolului.
În locul său, ministerul ar urma să o numească pe prof. Camelia Stamate, care a mai fost în echipa de conducere a inspectoratului, culmea, tocmai alături de proaspătul demisionar, prof. Balcan, în perioada 2012-2013. Atunci, la conducerea IȘJ Bacău se afla prof. Theodora Șotcan.
Prof. Camelia Stamate este director al Școlii „Alexandru cel Bun”. De asemenea, face parte din Biroul Politic Municipal al PNL Bacău.
Cu aceleași fețe și metode… prost o fi cine speră la rezultate diferite!
TOT CU Psd-ul alături nu v-a reuşi nici o schimbare dna Stamate…păcat de voturile date pt. PNL