Doctorul băcăuan Ciprian Dimitrie Olinic este mai bine, medicii de la Spitalul Universitar București au reușit să-l stabilizeze. Doctorul Olinic a fost internat, în comă, în urma unei septicemii, la spitalul bucureștean, și pentru el s-a organizat și o campanie de donare de sânge soldată cu succes.
„Tata e mai bine, în stare stabilă. Vreau să vă mulțumesc tuturor celor care s-au implicat. Sângele vostru nu l-a ajutat doar pe tata, ci pe mulți, mulți alții care aveau mare nevoie de el, iar acum este mai mult decât suficient. Vă mulțumim din suflet pentru mesajele voastre încurajatoare, ne-ați dat putere și ne-ati ridicat moralul și ne-au ajutat mai mult decât credeți. Încă o dată, MULȚUMIM!”, a scris, pe Facebook, fiica doctorului Olinic, Mara Simina.
Un medic minunat!N-am sa-l uit niciodata ptr ca m-a ajutat intr-un moment f greu din viata mea!Ma rog sa-i dea bunul Dumnezeu sanatate !
Bunul Dumnezeu sa l ajute. Un sascutean.
Mama mea a fost operata cu succes de Dl Doctor Olinic. Sa dea Dumnezeu sa se faca sanatos, asa cum si dumnealui a facut bine atator oameni.
Doresc D-lui dr.Olinic Ciprian,multa sanatate si familiei multa putere ,sa poata trece cu bine pt acest necaz,D-zeu sa va ajute !!!
dumnezeu sa-l ajute pe dl. dr. Qlenic,este un om,din punctul meu de vedere ,special,care prin profesionalismul dinsului a salvat viata sotului meu ,aciobanitei constantin.Ma rog tot timpul sa-i dea dumnezeu sanatate si familiei putere