După decizia finală a instanței de judecată, prin care fostul director Daniela Țâțaru a fost condamnată definitiv pentru fals în declarații și are interdicția de a ocupa funcții de conducere, Direcția de Asistență Socială are un nou manager.
![](https://ziaruldebacau.ro/wp-content/uploads/2020/11/Ciprian-Popa-Daniel-Titaru.jpg)
Începând cu 26 octombrie, noul director este Ciprian Popa, absolvent de drept și administrație publică, angajat al instituției din 2008, în funcția de consilier juridic. În 2017, acesta a fost numit director general adjunct pe componenta adult.
Ciprian Popa are 38 de ani și o vechime de 12 ani și jumătate în instituție. Acesta face echipă, din aceeași dată, cu Loredana Capătă, care i-a preluat funcția de adjunct pe componenta adult și cu Irina Avorniciței, director adjunct pe componenta copii. DGASPC Bacău este o instituție-mamut, având aproape 2.000 de angajați în tot județul.
Lasă un răspuns