Cu ocazia „Zilei Internaţionale a Copilului”, Garnizoana Bacău în parteneriat cu Primăria Municipiului Bacău, organizează miercuri, 01 iunie 2016, începând cu ora 10.00, în Piaţa Tricolorului, o expoziţie de tehnică militară cu standuri de prezentare a armamentului din dotarea instituţiilor sistemului naţional de apărare.
Începând cu ora 14.00, Muzica Militară a garnizoanei Bacău, condusă de lt. Bălan Valeriu, va susţine un concert cu muzică de promenadă.
De ziua Copilului!!! Expozitie tehnica militara…! De ce si Copilul si nu doar Imnul? Probabil pentru inocularea sentimentului de dragoste pentru tara… Nu-i rau! Tuturor, LA MULTI ANI! Imn, Tara, Armata, COPII!