UPDATE: Accidentul a fost provocat de un șofer de 78 de ani, care conducea cu 210 km/oră. Patru mașini au fost avariate, bilanțul fiind de 3 morți și 3 răniți. Cauza accidentului a fost o depășire neregulamentară.
Știrea inițială:
O nouă tragedie s-a produs pe drumul european E85, între Răcăciuni și Cleja, județul Bacău. Miercuri după-amiază, „Șoseaua morții” a mai făcut 7 victime!
Mai multe echipaje de la ISU Bacău și Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) s-au deplasat, în urma unui apel la 112, la locul unui grav accident de circulație.
La sosirea forțelor de intervenție, s-a constatat că în accident au fost implicate patru autoturisme. În urma coliziunii dintre acestea, au rezultat 7 victime, dintre care 3 decedate, 3 preluate de echipajele SAJ, iar una dintre ele nu prezintă traumatisme grave și, momentan, refuza transportul la spital.
Poliția Rutieră face cercetări la locul accidentului.
Vom reveni.
Sa mai zici ca tinerii sunt inconstienti. Ala era la capatul vietii. Ori murea pe drum, ori cacat pe el in pat.