Asociația Pro Infrastructură anunță că o nouă lucrare de anvergură a constructorului băcăuan Dorinel Umbrărescu ar putea fi dată traficului până la finalul lunii iulie.
GALERIE FOTO:
sursă fotografii – Asociația Pro Infrastructură
„28 iulie: deschidere DEx12 Centura Slatina? Mult a fost, puțin a rămas: cei aproximativ 22 de kilometri dintre nodurile Valea Mare și Piatra Olt sunt aproape gata și antreprenorul general, UMB, și-a propus să îi dea în trafic la sfârșitul acestei luni.
Din păcate, podurile feroviare 2 și 3 de la Găneasa nu au fost făcute sub trafic, așa că s-a întârziat inaugurarea cu vreo 3 luni. Trecând peste dezbaterile complicate despre utilitatea acestora și incapacitatea CNAIR de a impune constructorului să găsească o soluție să le execute după deschiderea lotului, vestea bună rămâne: șoferii vor scăpa de coșmarul traversării Municipiului Slatina în curând, iar slătinenii vor respira aer (mai) curat”, anunță asociația pe pagina de Facebook.
Felicitări Domnule Umbrărescu! Felicitări tuturor Inginerilor, Proiectanților! Felicitări tuturor muncitorilor! Succes în continuare și multă sănătate și putere de muncă!!
Felicitări domnului Umbrarescu pentru munca depusa pana în acest moment