Miercuri, se reiau cursurile în toate unitățile preșcolare, școlare și liceale din județul Bacău, după o vacanță de iarnă prelungită de intemperii și temperaturile scăzute.
![](https://ziaruldebacau.ro/wp-content/uploads/2015/02/ziua-portilor-deschise.jpg)
Elevii, părinții și profesorii au fost derutați, în cursul zilei de marți, de unele decizii de prelungire a vacanței forțate, luate la București sau în unele județe, însă deblocarea tuturor drumurilor și prognoza meteo favorabilă nu mai împiedică desfășurarea normală a cursurilor.
Așadar, cursurile reîncep miercuri, în tot județul Bacău.
Lasă un răspuns