PNL Bacău are un nou sediu, care a fost inaugurat vineri, în prezența lui Rareș Bogdan, cel care conduce lista de candidați liberali pentru Parlamentul European.
Noua casă a liberalilor este situată pe strada Unirii nr. 11, lângă sediul central al CEC Bacău.
Inaugurarea sediului coincide cu lansarea în Bacău a candidaților Partidului Național Liberal pentru Parlamentul European. Ziua a început pentru delegația PNL la Buhuși și la compania băcăuană Sudometal, unde Rareș Bogdan a avut întâlniri cu alegătorii.
Apoi, a urmat evenimentul de inaugurare a sediului, unde s-a ținut o slujbă de sfințire și s-au făcut declarații de presă.
„Dacă PNL face 25-30%, România va trece în altă ligă, PNL va intra în «top 5» al partidelor din Partidul Popular European și putem emite pretenții pentru funcții în Parlamentul European.
În această după-amiază, are loc lansarea festivă a candidaților PNL, la Teatrul de Vară „Radu Beligan” din Bacău. Pe lângă lideri locali liberali, participă Rareș Bogdan, Mihai Țurcanu, Gheorghe Falcă și Vasile Blaga.
Vom reveni.
Cat pe ce sa cred ca a inaugurat Rares Bogdan vreun camin de batrani, spital, podet, vreo cresa, gradinita, scoala, autostrada…..
Daca pina si adresa este din 2014, adio PNL bacau partid adormit cu totul. I se poate cinta eventual si prohodul. Mai actualizati datele, dragi tovarasi din PNL! vreau sa caut o persoana de la dvs. pentru rezolvarea unei probleme locale acute.