Senatorul Dragoș Benea le-a adresat băcăuanilor un mesaj, la încheierea campaniei electorale pentru Parlamentul European. Liderul PSD Bacău a precizat că una dintre prioritățile sale va fi Autostrada Iași – Bacău – Brașov.
„Îi rog pe toți băcăuanii să meargă la vot și să susțină initiativa PSD de a avea un băcăuan, un moldovean în Parlamentul European, la Bruxelles. Alături de ceilalți europarlamentari PSD, vom face din viitorul Moldovei lupta noastră dreapta în Parlamentul European. Mă voi bate pentru ca A13, autostrada Iasi- Bacău- Brașov, să devină o realitate care să influențeze decisiv dezvoltarea Bacăului și a Moldovei. Rămân atașat în continuare de Bacău și de toate proiectele județului natal. Mă voi ține de cuvânt cu tot ce am promis și – cel mai important – îmi doresc să nu-i dezamăgesc pe băcăuani”, a declarat senatorul.
Dragoș Benea este al optulea pe lista PSD pentru Parlamentul European.
boss ne ai dezamagit deja!!!te uram intens!!!
cum draq sa te mai votam bivoleee!!!
Succes dl Benea !
Sa vedem proiectele realizate ca multe altele !
Bacau ,iesiti la vot !!!
BENEA !!! BENEA !! BENEA !
Medicamente! Medicamente! Medicamente!
Ti le-ai luat,bre?Iar bantui pe net de-aiurea!
Evident ca NU voi vota PSD, si sa ii multumesti lui Necula, Beno taica, pentru ca ai pierdut cateva sute daca nu mii de voturi in cartierul Nord, cu blocurile astea ridicate ilegal, fara spatii verzi, de nu mai poate lumea sa umble cu masina decat stand la cozi interminabile. Sa trimitem un moldovean, zici. Pai de ce pe tine, ma ? Vorbesti fluent franceza ? Germana ? Engleza ? Esti in stare sa functionezi fara slugi ? Fara oameni care sa iti faca temele iar tu sa umbli ca belferul si sa le prezinti ? Poate ca ai sa prinzi loc la Bruxelles, ocazie cu care or sa isi faca sfanta cruce multa lume de prin judet, adicatelea bine c-am scapat de tine. Si sa mai stii ca de-a dracului, am fi votat PSD, pentru ca bolnavii aia isterici de la PNL trebuie dusi la Balaceanca, nu in Belgia. Dar daca tot v-ati batut joc de oameni si i-ati servit pe asa-zisii dezvoltatori, o sa iti facem si noi cat mai mult necaz cu putinta.
I-ai dezamagit destul din Bacau, nu e nevoie sa te duci la Bruxelles.
DEJA ESTE EUROPARLAMENTAR??