Un tânăr din Dărmănești, de 26 de ani, a fost oprit în trafic de polițiștii rutieri, în timp ce conducea un autoturism pe strada Energiei din localitate.
![](https://ziaruldebacau.ro/wp-content/uploads/2023/12/IMG_6520.jpeg)
“În urma testării cu aparatul din dotare au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive. Menționăm că aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, bărbatul fiind transportat la spital unde i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei și a consumului unor substanțe interzise”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău.
Cercetările sunt continuate în cadrul unui dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.
Lasă un răspuns