Firmele lui Umbrărescu au lucrat și de Ziua Națională a României. O filmare de pe canalul de Youtube Construim România, realizată chiar pe 1 decembrie după-amiază, arată cum echipele de muncitori și utilajele UMB lucrau de zor pe lotul 2 al Autostrăzii A0 bucurești Nord.
„Pentru că nu e sărbătoare cu cruce roșie, pentru că nu e săptămâna liberă, UMB lucrează și astăzi, 1 Decembrie! La mulți ani România! La mulți ani UMB!”, a fost mesajul celui care a postat imaginile.
Circulația pe lotul doi al Autostrăzii de Centură București A0 Nord între nodul rutier cu DN1 și nodul rutier cu A3(Autostrada București – Ploiești) a fost deschisă săptămâna trecută pe un tronson. Astfel se va circula momentan pe aproximativ 10 km din cei 19, iar anul viitor, după asigurarea legăturii de lotul 3, A0 Nord, circulația va fi posibilă la profil de auostradă între DN1 și DN2 pe 21 de km.
Lucrările la cei 10 kilometri predați înainte de termen de consorțiul de firme UMB au început în vara lui 2022 și avea ca termen de finalizare vara 2024. Acum UMB lucrează pentru a finaliza întreg lotul.
Bravo UMB! Pe 1 Decembrie, UMB lucra si langa Bacau, continuarea actualei centuri A7. Spor!
Nu mai mananca ceva dospit, Asociatiunea userista urmaritoare de progrese pe santierele patriei? Daca sunt atat de interesati de bunastarea patriei sa puna mana leprele pe tarnacop si lopata si sa faca ceva util, nu numai contre si critici vitriolate.
Bravo !! Dorinel se muncește serios la tine ca în ocidet Felicitări !
Occident.
Nu lucra nimeni de Sf Andrei,dupa Bacau pana la Tisita era ,,zero activitate,,Doar cei de la gaz metan ,in zona Calimanesti lucrau…Asa ca ,,ciocu mic,,…
Se lucra spre Roman… A7 continua de la Bacau pana la Siret,…. Buna dimineata bai „limba vacii de sub burta calului”….
Sunt 2 variante aici, ori e ziarul deținut de Umbrarescu ori plătește reclama ca la balamuc !!! Nu înțeleg cum dracu sa scrii zi de zi despre ” munca” absolut fenomenala facuta de firmele lui Umbrarescu și în realitate sa avansezi cu 1-3 % în 6 luni…eu zic ca ne faceți prosti în fata și noi nu reacționat.. pana intr-o zi !!!
Umbrarescu chiar face treaba.
Se si vede.
„Chibiți” , sunt in orice domeniu, asa că nu lipsesc nici de aici…
Nu ma refer doar la A0 , ci la toate lucrarile pe care le face in toata țara.
Am spus-o și repet !
Mă bucur mult, că avem o firmă din Români care a arătat și arată în continuare că românii sunt buni ingineri, antreprenori și muncitori! Mai mult, banii încasați din lucrările efectuate rămân în Romania , nu plecă în Turcia, Italia sau cine știe unde.
Toate firmele din Constructii,nu respecta absolut nici o lege din domeniul muncii,vad ca unii va bucurati,stati acasa ,sarbatoriti,dar sclavii muncesc cu bani platiti la negru,non stop fara sambete si duminici ,fara.sarbatori legale ,deci de unde credeti ca se inbogatesc Patronii laudati de lingai si putere ,cne_i sa.verifice,Romania se imparte astazi in sclavi si Stapani,bravo celor care ii laudati,oare voi din ce clasa sociala faceti parte,RUSINE.
Bai Gogule umb nu lucrează niciodată de sărbători religioase așa că ciocul mic
Se pare cä nu e bine când cineva muncește cu adevărat și reușește în țara asta așa de mult ne-am obișnuit cu eșecurile că atunci când ceva e bine …..nu e bine
Da lucrează da în zona Roman Pașcani nu se vede nimic.