UPDATE: „Domnul Constantin Avram a fost testat COVID-19 şi confirmat pozitiv, în prezent fiind internat la Spitalul Judeţean Bacău, cu o stare generală bună. Precizăm că deputatul Constantin Avram nu a participat fizic la lucrările Parlamentului în această săptămână”, se arată într-un mesaj al ALDE.
Știrea inițială:
Surse apropiate deputatului Constantin Avram, președintele ALDE Bacău, au confirmat pentru Ziarul de Bacău că parlamentarul este internat la Spitalul Județean de Urgență Bacău.
Avram s-ar fi simțit rău duminică, iar luni a fost testat pentru noul coronavirus la Regina Maria. Rezultatul testului a fost pozitiv, iar deputatul ALDE a fost internat la SJU Bacău. Surse din spital susțin că starea sa e bună.
Numărul cazurilor de COVID-19 la nivelul județului Bacău a ajuns la 605, conform ultimei statistici oficiale. Până acum s-au înregistrat 60 de decese în județ, iar la raportarea de ieri figurau drept internate în spitale 80 de persoane infectate cu noul coronavirus.
trecerea la PSD i_a fost fatala!
Pai parca trecusa la PSD. S-a intors damblagitul aista inapoi la ALDE ?
Noi pacientii pozitivi stam cate 6 in salon fara posibilitatea de-a face un dus la infectioase adulti cladirea veche si domnul sta la infectioase copii singur in salon cu baie proprie, dus. Cred ca inca este copil sau are imunitate
Chiar va rog sa verificati. Si noi suntem platitori de taxe de ce unii au un altfel de tratament. Rusine conducerii .
I se trage de la traseismul politic! Au fost mulți contacți în peregrinarile sale politice! Însănătoșire grabnică! Alo, PSD, resuscitați cadavrul politic!
De mirare sa aud ca exista epidemie de COVID 19.Nu-i adevarat tovarasii Ciolacu,Tariceanu si Ponta neaga existenta acestui virus.Stirea este chiar confirmata si de ziaristii de la Antena 3.