Conform unor surse neconfirmate oficial, Constantin Spiridon, primarul orașului Dărmănești, județul Bacău, ar fi fost reținut pentru luare de mită. Edilul ar fi fost surprins în flagrant delict. Fapta s-ar fi petrecut azi, în Dărmănești, iar la această oră edilul a fost dus la Parchet pentru declarații.
Am încercat să obținem detalii de la Primăria Dărmănești, dar un funcționar care nu și-a declinat identitatea a spus „a fost ceva, dar nu știu nimic”, refuzând să dea alte detalii.
Constantin Spiridon nu a răspuns la telefon, pentru a clarifica situația. De profesie inginer, el are 60 de ani și este primar în Dărmănești din 2008. Vom reveni cu amănunte.
Cam tarziu la cate prostii a facut.
Trebuia luat de cativa ani la cate prostii a facut
Va fi scos si el basma curata de ceilalti hoti care ne conduc….
Vrajeala de 2 lei!
A furat din Rafinarie apoi cind s-a inchis a trecut la Primarie!