Biroul Permanent Județean Bacău al Partidului Național Liberal l-a mandatat ieri pe ministrul Mircea Fechet, președintele organizației, să înceapă negocierile cu PSD pentru candidaturi pe liste comune la alegerile locale.
Liderul liberal a precizat că principala țintă la negocierile cu social-democrații va fi obținerea candidaturii pentru Primăria Bacău sau Consiliul Județean.
„Le-am solicitat colegilor un mandat ca să deschid negocierile cu PSD, cu ai cărui reprezentanți trebuie să ne întâlnim. Dacă nu vom obține o negociere avantajoasă pentru ambele părți, în special la Primăria Bacău sau Consiliul Județean, ne batem pentru amândouă”, a declarat Fechet, pentru Ziarul de Bacău.
Dacă nu se va obține una dintre cele două candidaturi, „nu excludem niciun scenariu, lăsăm toate posibilitățile deschise”, potrivit președintelui PNL Bacău. Dacă cele două partide se vor înțelege pentru Primăria Bacău și CJ, se va decide dacă se vor negocia liste comune în județ.
Reamintim, PSD a anunțat că negociază cu PNL, însă a exclus varianta susținerii actualului primar al Bacăului, Lucian Daniel Stanciu Viziteu.
va veti bate pentru amandoua si sigur le veti pierde.
bai hastag userist, iar delirezi?
eu sunt userist cum ma-ta e Madona
Da ma-ta stie ce faci? sau comenteaza si ea pe aici :))
Eu insist pentru CJ. Se impune să fie o schimbare acolo după atâția ani!
Sa faca din judet ce au facut din municipiul Bacau? Ai observat cum miroase in centru? Ce naiba se intampla cu canalizarile orasului? S-a mutat Morga in centru?
Concret…. cine este pentru Primărie,nu ne mai plimbați după cireș…..aștept un răspuns,DA,SAU NU,CIBE ESTE DIN PNL,SI CINEVESTE DIN PSD???
Te bati singur…pnl bc nu există!
Esti la fel de agramat cum te am cunoscut la școală!
Baftă…Succesul presupune studiu!
Nu votez cu niciunul! Alte variante.
Ma buseste rasul !
Nu stiu la ce s-a raportat PNL si dl Fechet crezand ca au vreo sansa la CJ. Insa cu primaria ne-am lamurit dupa ultima lor decizie. Multumim, next.
Cred că Viziteu e favorit clar.
Hastagii PSD o sa voteze pt CJ și or să îl ia… că îs mulți tare in judet.
Postacii și pupincuriștii PNL (în dosul PSD) nu or să ia nimic.
Singurul lucru unde va fi incertitudine e primăria. Daca vizitiul rămâne la USR, pierde el, câștigă Bacăul.
Daca vizitiul se duce la PNL, pierde el și PNL, câștigă Bacăul de doua ori!
Așa că… Unde se da lupta pt primărie?
(Nu, PSD nici macar nu intra in calcul pt primărie, nu ii vrea nimeni acolo! Poate eventual să candideze benea, să vadă cât de „iubit” este de băcăuani! Nici măcar jumătate din votul partidului nu ar strânge, dar e mare șef! Cum de îl înghite organizația?)
hastagii …psd?! duduie nu ti-ai luat medicamentele sau nu te ajuta bibilica? si mai aveti si drept de vot …
Aveau o sansa dar s-au prefacut ca se bat cu Beneia, si altii din PSD, plimbarile acestei triste figuri prin judet, si in Moldova sau alte zone din Tara, au facut sa duca in ridicol PNL, care chiar nu exista in judetul Bacau; Tudorita Lungu s-a evaporat si nu mai are nici o activitate! Iar dintatul de la tineret este ridicol , altul nu ati avut! in ce calitate a fost tarait in excursiile lui FECHET prin Tara???De expert de mediu, de om care ii tine geanta lui FECHET ! Plecati nu vedeti cum aratati !! Iar Miroseanu cavalerul tristei figuri mai mult cu schiurile , nu a invatat nimic in toti anii astia de cand a beneficiat de functii !