O tânără de 13 ani, din Răcăciuni, a ajuns în comă la spital după ce a băut insecticid.
![A ajuns în comă la spital după ce a băut insecticid](https://ziaruldebacau.ro/wp-content/uploads/2015/04/tentativa-sinucidere-500x400.jpg)
Fata a fost adusă la Spitalul de Pediatrie Bacău în noaptea de marţi spre miercuri, unde a fost stabilizată şi i s-a acordat primul ajutor, apoi a fost transferată la Spitalul de copii Iaşi, deoarece starea ei de sănătate era critică.
Ancheta preliminară a poliţiştilor a stabilit că fata nu fusese agresată sexual şi că a încercat să se sinucidă după ce s-ar fi certat cu prietenul ei. Inspectorii de la Protecţia copilului s-au sesizat şi ei în legătură cu acest caz şi urmează să se deplaseze la domiciliul fetei pentru a se edifica asupra condiţiilor în care aceasta locuia.
Lasă un răspuns